Redwings Official Sponsor

Archived Athletic Director’s List

 ***The students below participated in, and completed, a sport season while achieving an average of at least a B+ (89), with all grades above a B (83).

2016 — 2017

Marking Period 1

Last Name First Name GR SPORT
Ek Marrufo Casandra 10 Girls Soccer
Felton Tariq-Ali 12 Football
Hichez Amanda 10 Girls Volleyball
Jimenez Alaija 9 Girls Volleyball
Mannillo Veronica 11 Girls Soccer
McCall Jihad 09 Football
Oliva Lizeth 11 Girls Soccer
Paredes Andrew 10 Boys Soccer
Perez Emily 9 Girls Soccer
Quinones Angel 10 Football
Roman Serena 10 Girls Volleyball
Sanchez Willy 12 Boys Soccer
Shaw Jason 11 Boys Soccer
Veloce Angelene 10 Girls Volleyball

 

Marking Period 2

Last Name First Name

GR

SPORT

Asadipooya Artin 09

Boys Bowling

Baxter Robert 10

Boys Bowling

Borrero Jacob 12

Boys Bowling

Castella Michael 12

Boys Swimming

Castellitto Dominick 09

Boys Bowling

Cortes Brianna 10

Girls Bowling

Ek Marrufo Casandra 11

Girls Basketball

Gilyard Mia 09

Indoor Track

Hichez Amanda 10

Girls Basketball

McCall Jihad 09

Boys Basketball

Paredes Andrew 10

Boys Bowling

Pineiro Gabriel 11

Boys Basketball

Rey Adrian 12

Boys Swimming

Santiago Kianna 11

Girls Swimming

Seguinot Skyler 12

Girls Bowling

Sessa Anthony 11

Boys Swimming

Shaw Jason 11

Boys Basketball

Stephens Faith 09

Indoor Track

Tann Kai 09

Boys Swimming

 

Marking Period 3

Last Name First Name

GR

SPORT

Castella Michael 12

Baseball

Castellitto Dominick 9

Baseball

Cortes Brianna 10 Girls Lacrosse
D’Antonio Gabriella 9

Softball

Felton Tariq-Ali 12

Outdoor Track

Guzman Yaire 9

Outdoor Track

Langhorne Cheyenne 9

Outdoor Track

McCall Jihad 09

Outdoor Track

Paredes Andrew 10 Baseball
Peguero Denise 10

Softball

Sene Justin 12

Outdoor Track

Stephens Faith 12

Softball

Veloce Angelene 10

Softball

 

2015 — 2016

Marking Period 1

Last Name First Name GR SPORT
Armengolt Kelsey 09 Girls Soccer
Assal Osama 12 Football
Detrez La Reina 12 Girls Soccer
Feinstein Allison 12 Girls Volleyball
Felton Tariq-Ali 11 Football
Hichez Amanda 09 Girls Volleyball
Lopez Rayza 11 Girls Soccer
Mannillo Veronica 10 Girls Soccer
Mills Justine 12 Girls Volleyball
Morales Vicents 11 Boys Soccer
Muniz Kiara Lee 11 Girls Volleyball
Nieves Dianne 12 Girls Soccer
Ortiz Crystal 12 Fall Cheering
Owusu Ansah E’Nigel 11 Boys Soccer
Palermo Giana 10 Girls Volleyball
Quinones Angel 09 Football
Ramirez Lizette 12 Girls Volleyball
Rivera Tiara 11 Fall Cheering
Rotondi Dominique 12 Girls Volleyball
Rotondi Gina Marie 12 Girls Volleyball
Shaw Jason 10 Boys Soccer
Veloce Angelene 09 Girls Volleyball

 

Marking Period 2

Last Name First Name GR SPORT
Bradley-Johnson TeJanea 11 Indoor Track
Cortes Brianna 9 Girls Bowling
Feinstein Allison 12 Indoor Track
Felton Tariq-Ali 11 Indoor Track
Fermaint Kaylah 11 Girls Basketball
Florendo Miguel 10 Boys Bowling
Henriquez Alizea 11 Girls Basketball
Henriquez Ariana 9 Girls Basketball
Henriquez Jaeda 11 Girls Basketball
Lopez Anthony 9 Boys Bowling
Moya Andrew 10 Boys Swimming
Nazario Alicia 12 Girls Bowling
Nieves Dianne 12 Girls Basketball
Oliva Lizeth 10 Indoor Track
Paredes Andrew 9 Boys Bowling
Paredes Diana 12 Girls Bowling
Perez Ashley 12 Girls Swimming
Pineiro Gabriel 10 Boys Basketball
Quinones Angel 9 Indoor Track
Roman Jacedez 11 Winter Cheering
Roman Serena 9 Winter Cheering
Rotondi Dominique 12 Girls Swimming
Shaw Jason 10 Boys Basketball
Soler Elisa 12 Winter Cheering

 

Marking Period 3

Last Name First Name GR SPORT
Bradley-Johnson TeJanea 11 Outdoor Track
Cortes Brianna 9 Girls Lacrosse
Hichez Amanda 9 Girls Lacrosse
Lanzo Myalee 9 Girls Lacrosse
Moya Andrew 10 Baseball
Oliva Lizeth 10 Outdoor Track
Paredes Andrew 9 Baseball
Paredes Diana 12 Outdoor Track
Roman Serena 9 Softball
Rotondi Dominique 12 Outdoor Track
Sobolov Nick 12 Baseball
Stevens Tiara 12 Outdoor Track

 

2014 – 2015

Marking Period 1

Last Name First Name GR SPORT
Andujar Amanda 9 G. Volleyball
Arias Divina 10 Fall Cheer
Assal Osama 11 Football
Brown Eliezer 11 Football
Burke Nicholas 10 Football
Diaz Ashley 10 G. Volleyball
Feinstein Allison 11 G. Volleyball
Felton Tariq-Ali 10 Football
Fermaint Kaylah 10 G. Volleyball
Florendo Maria 11 G. Volleyball
Germain Wilden 10 Football
Gidden Destini 12 G. Soccer
Henriquez Alizea 10 G. Soccer
Henriquez Jaeda 10 G. Soccer
Lyons Brandon 9 Cross Country
Mack Hannah 9 G. Soccer
Mannillo Rebecca 12 G. Tennis
Mannillo Veronica 9 G. Soccer
Mills Justine 11 G. Volleyball
Milo Akilah 10 Fall Cheer
Morales Justin 11 B. Soccer
Morales Vicents 10 B. Soccer
Nunez Aldair 10 B. Soccer
Nunez Anel 11 G. Volleyball
Nunez Jazmin 11 G. Volleyball
Palermo Giana 9 G. Volleyball
Perez Ashley 11 G. Soccer
Quizhpi Lisseth 11 G. Volleyball
Ramirez Lizette 11 G. Volleyball
Rodriguez Leanza 12 G. Tennis
Roman Lenny 10 B. Soccer
Rotondi Gina Marie 11 G. Volleyball
Shaw Jason 9 B. Soccer
Torres Mariah 10 Cross Country

 

Marking Period 2

Last Name First Name GR SPORT
BROWN ELIEZER 11 SWIMMING
CASTELLA MICHAEL 10 SWIMMING
DAWES KOBE 10 SWIMMING
DE SOLIS CARLOTA 10 G. BASKETBALL
DETREZ PETER 9 B. BASKETBALL
DIAZ ASHLEY 10 SWIMMING
FELTON TARIQ-ALI 10 INDOOR TRACK
FERMAINT KAYLAH 10 G. BASKETBALL
FLORENDO MARIA 11 BOWLING
HENRIQUEZ ALIZEA 10 G. BASKETBALL
HENRIQUEZ JAEDA 10 G. BASKETBALL
LYONS BRANDON 9 SWIMMING
MELENDEZ LISETTE 10 BOWLING
MIXSON RAHNAYSIA 11 G. BASKETBALL
NUNEZ JAZMIN 11 INDOOR TRACK
PALERMO GIANA 9 G. BASKETBALL
RODRIGUEZ LEANZA 12 BOWLING
SEIFRIED LEA 11 G. BASKETBALL
SHAW JASON 9 B. BASKETBALL
TIRADO SAMANTHA 12 G. BASKETBALL
VELOCE ALFREDO 11 INDOOR TRACK

 

Marking Period 3

Last Name First Name GR SPORT
ANDUJAR AMANDA 9 OUTDOOR TRACK
CASTELLA MICHAEL 10 BASEBALL
CENTENO AYSHA 11 OUTDOOR TRACK
FELTON TARIQ-ALI 10 OUTDOOR TRACK
FERMAINT KAYLAH 10 SOFTBALL
GIDDEN DESTINI 12 SOFTBALL
HENRIQUEZ ALIZEA 10 SOFTBALL
HENRIQUEZ JAEDA 10 SOFTBALL
MOYA ANDREW 9 BASEBALL
PALERMO GIANA 9 SOFTBALL
RAMIREZ LIZETTE 11 SOFTBALL
SEIFRIED LEA 11 SOFTBALL
SENE KAITLYN 12 OUTDOOR TRACK
VELOCE ALFREDO 11 OUTDOOR TRACK

 

2013 – 2014

Marking Period 1

Last Name First Name GR SPORT
Detrez La Reina 10 G. Soccer
Felton Tariq-Ali 09 Football
Fermaint Jacob A 11 Football
Fermaint Kaylah 09 G. Soccer
Germain Wilden 09 Football
Gidden Destini 11 G. Soccer
Gonzalez Noel 12 Football
Henriquez Alizea 09 G. Soccer
Lisa Justine 12 G. Volleyball
Mills Justine 10 G. Volleyball
Morales Vicents 09 B. Soccer
Nieves Dianne 10 G. Soccer
Nunez Aldair 09 B. Soccer
Perez Ashley 10 G. Soccer
Pinos Ramon 12 B. Soccer
Rotondi Gina Marie 10 G. Volleyball
Seickendick Leah 09 G. Soccer
Sostre Emily 10 G. Volleyball
Tirado Samantha 11 G. Volleyball
Vergara Jazmin 12 G. Tennis
Yoon-Hendricks Alexandra 12 G. Volleyball

 

Marking Period 2

Last Name First Name GR SPORT
Assal Osama 10 Indoor Track
Barron Nicole 12 Indoor Track
Bradley-Johnson TeJanea 09 Girls Basketball
Castella Michael 09 Swimming
Detrez La Reina 10 Girls Basketball
Ferrer Sasha 12 Bowling
Henriquez Alizea 09 Girls Basketball
Henriquez Jaeda 09 Girls Basketball
Lopez Fernanda 12 Swimming
Mannillo Rebecca 11 Bowling
Mateo Isaiah 12 Boys Basketball
Mc Gorty Shannon 09 Swimming
Molina Angel 10 Bowling
Morales Justin 10 Boys Basketball
Nunez Jazmin 10 Cheerleading
Owusu Ansah E’Nigel 09 Boys Basketball
Perkins Todd 10 Bowling
Rico Gabriella 09 Swimming
Rodriguez Leanza 11 Bowling
Smith Celeste 12 Indoor Track
Tirado Samantha 11 Girls Basketball
Veloce Alfredo 10 Indoor Track

 

Marking Period 3

Last Name First Name GR SPORT
Aviles Jonathan 11 Outdoor Track
Barron Nicole 12 Softball
Bradley-Johnson TeJanea 09 Outdoor Track
De La Rosa Oscar 10 Boys Tennis
Desriviere Evance 09 Outdoor Track
Gidden Destini 11 Softball
Henriquez Alizea 09 Softball
Nunez Jazmin 10 Softball
Perelson Maxwell 09 Baseball
Sobolov Nicholas 10 Baseball
Veloce Alfredo 10 Baseball

 

2012 – 2013

Marking Period 1 

Last Name First Name GR SPORT
Allen Willie 09 Football
Assal Osama 09 Football
Ferrer Sasha 11 Girls Volleyball
Ithier William 09 Boys Soccer
Mannillo Rebecca 10 Girls Tennis
Markevitch Leslie 11 Girls Soccer
Mendez Eimee 10 Girls Volleyball
Millan Veronica 10 Girls Volleyball
Morales Justin 09 Football
Nieves Dianne 09 Girls Soccer
Perez Eryn 09 Cheerleading
Pineiro Ashley 09 Girls Soccer
Richardson Alexandra 12 Girls Tennis
Rodriguez Leanza 10 Girls Tennis
Rotondi Dominique 09 Girls Volleyball
Rotondi Gina Marie 09 Girls Volleyball
Saenz Jacinto 12 Boys Soccer
Sanfilippo Sabrina 12 Girls Volleyball
Veloce Alfredo 09 Cross Country
Wardell Marina 10 Girls Soccer

 

Marking Period 2

Last Name First Name GR SPORT
Aviles Jonathan 10 Swimming
Branda Anthony 11 Indoor Track
Mannillo Rebecca 10 Bowling
Millan Veronica 10 Cheerleading
Perez Eryn 09 Cheerleading
Richardson Alexandra 12 Bowling
Rodriguez Leanza 10 Bowling
Rojas Jazmin 11 Indoor Track
Rotondi Dominique 09 Cheerleading
Veloce Alfredo 09 Indoor Track
Walker David 10 Boys Basketball

 

Marking Period 3

Last Name First Name GR SPORT
Assal Osama 9 Boy’s Tennis
Aviles Jonathan 10 Outdoor Track
Branda Anthony 11 Baseball
Roman Josue 10 Baseball
Veloce Alfredo 09 Baseball